Ulaşım

Kocaeli’ne Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa’dan gelecek katılımcılar EFETUR Seyahat firmasını kullanabilir. Otobüs saatleri ile ilgili bilgi https://www.efetur.com.tr/efetur/index.html adresinden alınabilir.

Kocaeli’ne Ankara, İzmir vb. büyük kentlerden uçakla gelmek isteyen katılımcılar Sabiha Gökçen hava alanını kullanabilir. Sabiha Gökçen Havalimanın ilimize uzaklığı yaklaşık 70 km’dir. Oradan Kocaeli’ne, alandan kentimize servis hizmetleri veren Akmiş Seyahat otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Otobüs saatleri hakkında bilgi http://www.akmisseyahat.com.tr/ adresinden alınabilir.

Kocaeli’ne Ankara ve Eskişehir’den yüksek hızlı tren ile de ulaşmak olanaklıdır. İstasyon’dan konaklanacak otellere taksi ile veya şehir içi otobüslerle kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 Atatürk Havalimanı’nı kullanacak katılımcılar hava alanından metro ile önce Esenler Otogarı’na gelip oradan EFETUR* seyahat otobüsleri ile Kocaeli’ne ulaşabilir.  Otobüsler  trafik durumuna göre yaklaşık 120 km olan bu mesafeyi 1,5 ila 2 saatte almaktadır.

İstanbul’un Anadolu yakasından Kocaeli’ne otobüsle gelecek katılımcılar Üsküdar ve Kadıköy’den EFETUR’un servislerini kullanarak Harem Otogarı’na gidebilirler. Bu firma Kocaeli’ne buradan da her yarım saatte bir otobüs kaldırmaktadır. Kocaeli Üniversitesi’ne ulaşmak için yine Cezaevi durağında otobüsten servislere aktarma yapılmaktadır.

* EFETUR’un yolcularını Kocaeli içinde Cezaevi durağından Umuttepe Yerleşkesine götüren servisleri de bulunmaktadır. Servisler de otobüsler gibi her yarım saatte bir çalışır.

Not: Ankara, İstanbul ve İzmir’den Kocaeli’ye otobüsle gelecek olan katılımcılarımız EFETUR seyehat dışında METRO Turizm otobüslerini de kullanabilir.